Bizkaiko Xake Federakuntza

Federación Vizcaína De Ajedrez - Bizkaiko Xake Federakuntza - Biscay Chess Federation
PUBLIZITATEA - PUBLICIDAD

Azken Ordua

Federakuntza
Berripaperak

Txapelketa Ofizialak

Egutegia

Xake Taldeak
Eskola
Lehiaketa Irekiak
Sarean Jokatu

Estekak

BIZKAIKO TXAPELKETA OFIZIALAK   -   CAMPEONATOS OFICIALES DE BIZKAIA

Actualidad

Federación
Circulares

Campeonatos Oficiales

Calendario

Clubes
Escuela
Openes
Jugar Online

Links

AURREKO DENBORALDIAK - TEMPORADAS ANTERIORES

2008

2009 2010

2011

2012

2013

TEMPORADA  2014  DENBORALDIA

TALDEKAKO LIGA - LIGA DE CLUBES

Informazio guztia eta emaitzak hemen

Toda la información y resultados aquí

 

- Aurreko urteetako palmaresa

- Palmares de años anteriores

 

 

EMAKUMEZKOEN  TXAPELKETA  - CAMPEONATO FEMENINO

Urtarrilaren 12an Santurtziko San Jorge Hotelean
12 de Enero en Hotel San Jorge de Santurtzi

Izen-ematea: urtarrilaren 6tik 9ra federakuntzan, 944415231 edo info@fvda.org

Incripción: del 6 al 9 de enero en la federación, 944415231 o info@fvda.org

Txapelduna: Angels Cucarella - Sailkapena

Campeona: Angels Cucarella - Clasificación


EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO TXAPELKETA - CAMPEONATO DE EUSKADI FEMENINO

Jokalekua: Kabiezes auzoko San Jorge Hotelean - Santurtzi.

Ordutegia: uztailaren 4an 17:00etan, uztailaren 5ean 10:00etan eta 17:00etan, uztailaren 6an 10:00etan eta 15:00etan.

Local de juego: Hotel San Jorge del barrio de Cabieces - Santurtzi.

Horario de juego: 4 de julio a las 17:00 horas, 5 de julio a las 10:00 y a las 17:00 horas,  6 de julio a las 10:00 y a las 15:00 horas.

Kartela - Cartel

Txapelduna: Ainhoa Barrio - Sailkapena.

Campeona: Ainhoa Barrio - Clasificación.

GAZTE ETA KADETE  TXAPELKETAK  - CAMPEONATO JUVENIL Y CADETE

Urtarrilean, otsailean eta martxoan jokatuko dira - Se disputarán en enero, febrero y marzo

Izen-emateak urtarrilaren 9tik 15erarte.
Jokalekua: Zuri Baltza xake taldea. Santutxu. Bilbao
Datak: Urtarrilak 19, otsailak 2 eta 16, martxoak 2 eta 16.
Hasiera-ordua: 10:00

Inscripciones del 9 al 15 de enero.
Local de juego: Club Ajedrez Zuri Baltza
. Santutxu. Bilbao
Fechas: 19 de enero, 2 y 16 de febrero, 2 y 16 de marzo.
Horario: 10:00

Gazteen txapelketa - Cto. juvenil: Egutegia, emaitzak eta kuadroa - Resultados, calendario y cuadro.
Kadeteen txapelketa - Cto. cadete: Oinarriak - Bases
1. txandaren emaitzak, 2. txandaren emaitzak
, 3. txandaren emaitzak, 4. txandaren emaitzak, 5. txandaren emaitzak,  Azken Sailkapena.
Resultados de la 1ª ronda, resultados de la 2ª ronda, resultados de la 3ª ronda, resultados de la 4ª ronda, resultados de la 5ª ronda, Clasificación Final.

ESKOLARTEKO JOKOAK 2013/14 -  JUEGOS ESCOLARES 2013/14

Eskola Kirolean izena emateko epea urtarrilaren 10ean bukatzen da - Último día de inscripción en Deporte Escolar 10 de enero
Aldundiaren Eskolarteko Xake lehiaketaren Araudia.
Normas del torneo escolar de ajedrez de la Diputación.


Banaka - Individuales

Denboraldi berriaren egutegia
El calendario de la nueva temporada


Sailkapen Fasea - Fase Clasificatoria:


Banaka - Individuales

Izena emateko epea: txapelketa bakoitza jokatu aurreko astelehenetik ostiraleko 19:30ra.

  
Sailkapen Fasea - Fase Clasificatoria:

Lehen txapelketaren aurkezpen gutuna (ordutegiak, jokalekua, izena emateko epeak eta moduak, etab.)
Carta de presentación del primer torneo (horarios, local de juego, plazos y modo de inscripción, etc.)

BILBO  -  2014/I/26;  10:00-14:30; 
Colegio Jesuitas Ikastetxea.
Behin-behineko sailkapenak / Clasificaciones provisionales:
Infantilak / Infantiles   Alebinak / Alevines   -    Benjaminak / Benjamines


Bigarren txapelketaren aurkezpen gutuna (ordutegiak, jokalekua, izena emateko epeak eta moduak, etab.)
Carta de presentación del segundo torneo (horarios, local de juego, plazos y modo de inscripción, etc.)
 

SESTAO  -  2014/II/9;  10:00-14:30;  Hotel Naval.

Behin-behineko sailkapenak / Clasificaciones provisionales: Infantilak / Infantiles   Alebinak / Alevines   -    Benjaminak / Benjamines  

 
Hirugarren txapelketaren aurkezpen gutuna (ordutegiak, jokalekua, izena emateko epeak eta moduak, etab.)
Carta de presentación del tercer torneo (horarios, local de juego, plazos y modo de inscripción, etc.)

ELORRIO  -  2014/II/23;  10:00-14:30;  Txintxirri Ikastola.  

Behin-behineko sailkapenak / Clasificaciones provisionales: Infantilak / Infantiles   Alebinak / Alevines   -    Benjaminak / Benjamines

  

Laugarren txapelketaren aurkezpen gutuna (ordutegiak, jokalekua, izena emateko epeak eta moduak, etab.)
Carta de presentación del cuarto torneo (horarios, local de juego, plazos y modo de inscripción, etc.)

LEIOA  -  2014/III/9;  10:00-14:30;  Sakoneta Kiroldegia.

Behin-behineko sailkapenak / Clasificaciones provisionales: Infantilak / Infantiles   Alebinak / Alevines   -    Benjaminak / Benjamines  


BANAKAKO FINALA - FINAL INDIVIDUAL

Finalerako sailkatuek Banakako finala jokatu dezakete. / Los clasificados para la final podrán jugar la final individual.

SESTAO  -  2014/III/23 & 30;  10:00-18:00;  Hotel Naval.

Finalaren aurkezpen gutuna (ordutegiak, jokalekua, izena emateko epeak eta moduak, etab.)
Carta de presentación de la final individual (horarios, local de juego, plazos y modo de inscripción, etc.)

Sailkapen faseko sailkapen bateratuak / Clasificaciones combinadas de la fase clasificatoria: Benjaminak / Benjamines, Alebinak / Alevines, Infantilak / Infantiles

Finalerako sailkatuak urdinez nabermenduta daude.

Los clasificados para la final están marcados en azul.


Azken Sailkapenak - Clasificaciones finales:

Banakako azken sailkapena - Clasificación final individual: 

Infantilak / Infantiles   Alebinak / Alevines   -    Benjaminak / Benjamines


Benjamin mailako Txapeldunak
- Campeón y Campeona Benjamín:
Manex Reguillaga Elias & Mencia Montes Gimenez
Alebin mailako Txapeldunak - Campeón y Campeona Alevín:
Ignacio Maria Zoco Gallardo & Aiala Manzano Magdaleno
Infantil mailako Txapeldunak - Campeón y Campeona Infantil:
Adrian Martinez Fernandez & Irati Valgañon Setien

 

 

 

TALDEKA - POR EQUIPOS

Taldekako txapelketaren aurkezpen gutuna (ordutegiak, jokalekua, izena emateko epeak eta moduak, etab.)

Carta de presentación del Campeonato por equipos (horarios, local de juego, plazos y modo de inscripción, etc.)

Taldeen izena emateko epea apirilaren 11n 19:00retan bukatuko da.

El plazo de inscripción de equipos finaliza el 11 de abril a las 19:00 horas.

ABADIÑO -  2014/IV/13;  10:00-18:00Udal Probalekua - Probadero Municipal (Zelaieta). 

Sailkapenak / Clasificaciones: Infantilak / Infantiles   Alebinak / Alevines   -    Benjaminak / Benjamines  

 

Taldekako finala - Final equipos - Bizkaiko eskolarteko kirol jokoak

Taldekako finala infantil eta alebin mailako launa taldek jokatuko dute maiatzean aldundiak erabakiko duen jokalekuan.

La final por equipos la disputaran cuatro equipos de las categorías infantil y alevín en mayo en lugar a determinar por la diputación.

Fecha: 18 de mayo.

Data: Maitzak 18.

Jokalekua - Lugar: Eretza Herri Ikastetxea - Colegio Eretza (SODUPE). GUEÑES. 

Ordua - Horario: 10:00etatik 13:30etara


Euskadiko XXXII. eskolarteko kirol jokoak - XXXIIº Juegos deportivos escolares de Euskadi

Eusko Jaurlaritzak erabakiko duen datan eta jokalekuan izango da.

Tendrán lugar en fecha y lugar a determinar por el Gobierno Vasco.

 

BIZKAIKO XAKE AZKAR TXAPELKETA  -  CAMPEONATO DE RAPIDAS

Izen-emateak martxoaren 19tik apirilaren 2era - 9rarte taldekarako

Inscripciones del 19 de marzo al 2 de abril - para el cto. por equipos hasta el 9 de abril.
Data: Apirilaren 5a arratsaldez taldekakoa -  apirilaren 12an arratsaldez banakakoa

Fecha: 5 de abril por la tarde el cto. por equipos - 12 de abril por la tarde el individual

Jokalekua/Lugar de juego: : Hotel Naval (Rivera de la Ría s/n) - Sestao

Oinarriak - Bases


Banaka - Individuales: 

Apirilak 12 - 12 de abril - 16:00

Jokalekua/Lugar de juego: Hotel Naval (Rivera de la Ría s/n) - Sestao

Sergio Trigo izan da txapelduna: Sailkapena - Clasificación final


Taldeka -  por equipos: 

5 de Abril - Apirilak 5 - 16:00

Jokalekua/Lugar de juego: Hotel Naval (Rivera de la Ría s/n) - Sestao

Según indicamos el año pasado, en el campeonato por equipos se harán dos grupos, uno con los 14 mejores equipos (según clasificación del año anterior), y otro con el resto. Entre estos grupos se establecerá un sistema de ascensos y descensos para el año siguiente.

Altzaga Leioa izan da txapelduna: Sailkapena - Clasificación final

Oharra: Azken lau sailkatuak B mailara jaisten dira.

Nota: los cuatro últimos bajan al grupo B.

B mailaren sailkapena: lehendabiziko lau sailkatuak A mailara igotzen dira.

Clasificación del grupo B: los cuatro primeros clasificados suben al grupo A.


BIZKAIKO KOPA  -  COPA BIZKAIA

Izen-emateak apirilaren 23tik maiatzaren 7ra - Inscripciones del 23 de abril al 7 de mayo

Oinarriak - Bases

Datak: maiatzaren 17,  24, 31 eta ekainaren 7

Fechas 17,  24, 31 de mayo y 7 de junio.

Hasiera ordua - Hora de inicio: 16:00

Jokalekua - Local de juego: Hotel Naval - Sestao

KOPAREN KUADROA
CUADRO DE LA COPA
TXAPELDUNA / CAMPEON: Sestao-EDP
Kanporaketa guztietako emaitzak hemen daude / Los resultados de todas las rondas aquí

BIZKAIKO BETERANOEN TXAPELKETA  -  CAMPEONATO DE VETERANOS

Datak: Maiatzaren 20, 21, 26, 27, 28, eta 29a.

Ordutegia: 16:30tik 19:00ra

Jokalekua: bbk Jubilatuen Etxea. Erronda kalea - Bilbao.

Izen-emateak: Bizkaiko Xake Federakuntzan maiatzaren 16rarte.

Oinarriak - Bases 

Fechas:  20,21,26,27,28 y 29 de Mayo.

Horario: 16:30 a 19:00

Local de juego: Club de Jubilados bbk del Casco Viejo (C/Ronda - Bilbao)

Inscripciones: en la Federación hasta el 16 de mayo.

Hirugarren txandaren bikoitiak - Emparejamientos de la tercera ronda.

Jose Angel Besga izan da Txapelduna - Campeón: José Angel Besga

Emaitzak eta azken sailkapena - Resultados y clasificación final

BANAKAKO TXAPELKETAK  - CAMPEONATOS INDIVIDUALES

Izen-emateak irailaren 25etik urriaren 8ra - Inscripciones del 25 de septiembre al 8 de octubre
Oinarriak - Bases
Urria:  11, 18, 25   Azaroa: 8, 15, 22, 29
Partidak arratsaldeko lauretan (16:00) hasiko dira eta jokalari bakoitzak partida guztirako 90 minutu eta jokaldiko 30 segunduko gehikuntza izango du. Puntu erdiko bye bat eska daiteke.
Octubre: 11, 18, 25   Noviembre: 8, 15, 22, 29
Las partidas comenzaran a las 16:00 horas y el ritmo de juego será 90 minutos más 30 segundos por jugada. Se podrá solicitar un bye de ½ punto.
Jokalekuak - Locales de juego:
  • Zehazteko
  • A determiniar

Maila - Categoria Emaitzak eta bikoitiak - Resultados y emparejamientos Clasif. Sailkapena
Zerrendak - Listas X/19 X/26 XI/9 XI/16 XI/23 XI/30
Gorena - Preferente (Sestao) 1.txanda 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda 6.txanda Sailkapena - Clasif.
Lehena - Primera (Abadiño) 1.txanda 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda 6.txanda
Sailkapena - Clasif.
Lehena - Primera (Sestao) 1.txanda 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda 6.txanda Sailkapena - Clasif.
Bigarrena - Segunda (Abadiño) 1.txanda 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda 6.txanda Sailkapena - Clasif.
Bigarrena - Segunda (Sestao) 1.txanda 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda 6.txanda Sailkapena - Clasif.
Hirugarrena - Tercera (Abadiño) 1.txanda --- 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda Sailkapena - Clasif.
Hirugarrena - Tercera (Sestao) 1.txanda 2.txanda 3.txanda 4.txanda 5.txanda 6.txanda
Clasif. - Sailkapena


   

2001-14  Bizkaiko Xake Federakuntza